Amtico Signature

 

ImageGwarantowana trwałość

Amtico Signature, to produkty o wyjątkowo wysokiej jakości pod wieloma względami. Jedną z najważniejszych cech jest ich wysoka trwałość. Wykładziny produkowane są w formie płytek lub pasów, w technologii laminowania kilku warstw materiału pod ciśnieniem, w wysokiej temperaturze. Podstawowymi surowcami są różne odmiany winylu. O deseniach i kolorystyce decyduje zwykle błona fotograficzna zatopiona od wierzchu w przezroczystej masie winylowej. Ta wierzchnia warstwa ma 1 mm grubości, a jej odporność na przetarcie pod wpływem ruchu pieszego producent gwarantuje na okres 15-tu lat.

 

 

 

ImageNowoczesne wzornictwo

Pierwotnie zamierzeniem firmy były głównie bardzo wierne imitacje materiałów naturalnych, takich drewno, kamień, ceramika a nawet metal. Tworzenie połączeń różnego rodzaju produktów w jednym poziomie, stało się proste i praktycznie nieograniczone. W ostatnich latach projektanci firmy coraz bardziej zmierzają w stronę efektów niekonwencjonalnych, wręcz awangardowych. Stosując specjalne techniki produkcji osiągnięto unikalne efekty trójwymiarowe. Takie kolekcje jak Glass czy Techno wprawiają nierzadko w osłupienie zwolenników standardowych materiałów posadzkowych. W kolekcji „drewnianej” przeważają obecnie imitacje gatunków praktycznie nieosiągalnych u producentów parkietów. Powierzchnia „winylowych desek” może być wykonana w wersji sawnwood czyli nieheblowanego drewna lub w wersji rustykalnej z wyraźnie odznaczającymi się słojami co sprawia wrażenie jakby naturalnej rzeźby. Również kolekcje „kamienne” i „ceramiczne” zawierają niespotykane dotąd efekty wykończenia wierzchniej warstwy płytek. Niesamowite są także winylowe „repliki” ryflowanej blachy mieniące się jak kameleon różnymi kolorami.


Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych metod obróbki wykładzin elastycznych, Amtico stworzyło najbogatszą chyba w branży kolekcję obramowań, akcentów, motywów. Ich elementy składowe wycinane są techniką water-jet, umożliwiającą perfekcyjne wykonanie nawet bardzo drobnych szczegółów. Firma znana jest również z licznych produkcji na zamówienie. Projektanci z Amtico wykonują lub modyfikują wszelkie zgłoszone projekty. Często proponują własne rozwiązania, opracowują szkice w najdrobniejszych szczegółach. Bardziej skomplikowane posadzki są praktycznie wycinane w fabryce i wysyłane w komplecie do klienta. Koszt tych zabiegów jest w rzeczywistości bardzo niski. Zamawiający ponosi właściwie tylko dodatkowy koszt odpadu materiałowego.

 

ImageSzeroka gama produktów

W 1965 roku Amtico proponowało 35 produktów. Obecnie oferta rozszerzyła się do ponad 300 odmian płytek, które poza kolorem czy rodzajem fotografii różnią się również wymiarami, teksturą, efektami trójwymiarowymi.

 

 

 

 

 

 

 

ImagePrestiż i elegancja

Produkty Amtico są powszechnie stosowane na całym świecie. Najczęściej można je spotkać w sieciach handlowych markowych firm, hotelach, restauracjach, muzeach, wystawach, studiach telewizyjnych, klinikach, salonach kosmetycznych i fryzjerskich. W Polsce Amtico obecne jest od ponad 6-ciu lat. Pojawia się głównie w miejscach gdzie prestiż i elegancja są bardzo istotne dla użytkownika.

 

Dostępność

Producent nie utrzymuje stanów magazynowych ze względu na zbyt dużą różnorodność oraz ilość oferowanych produktów. Mimo to, zamówienia realizowane są (dostawa do Polski) w terminie od 14 do 21 dni.


ImageUtrzymanie w czystości

Kolejnym atutem płytek Amtico są niewielkie nakłady na utrzymanie w czystości. W porównaniu z kosztami czyszczenia i pielęgnacji naturalnych marmurów, granitów czy też drewna; utrzymanie posadzek wykonanych z materiałów Amtico jest znacznie tańsze.


 

 

Menu

Start
Kontakt

Informacje